سخن روز:
ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.

گشت وگذاری در روسیه

روسیه، کشوری پهناور در آسیای شمالی که با اقیانوس آرام، دریای خزر و دریای سیاه و بالتیک هم مرز است. این کشور دارای جاذبه های تاریخی و بناهای باشکوهی می باشد. با توجه به این که در سال جدید ۲۰۱۸ میلادی روسیه میزبان بازی های جام جهانی است. بهترین فرصت برای گردشگران علاقمند به فوتبال است تا با یک تیر دو نشان بزنند؛ اما مهم ترین چیزی که قبل از سفر نیاز است داشتن اطلاعاتی درباره شهرها و جاذبه های مهم کشور مقصد است. به همین دلیل ساتراپ سیر در این پست شهرهای معروف روسیه که جاذبه های معروفی در آن قرار دارد را نام ببریم. همراه ما در سفر به شهرهای معروف روسیه باشید.

شهر مسکو

پایتخت کشور روسیه، مسکو است. این شهر مهمترین و بزرگترین شهر کشور روسیه است. مسکو مرکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی کشور روسیه است. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرال روسیه که جزء روسیه اروپایی محسوب می‌شود، واقع شده ‌است. بزرگترین شهر روسیه، مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است.

دیدنی های شهر مسکو:

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو (The Lomonosov Moscow State University)، دارای معماری عالی و منحصر به فردی می باشد. این دانشگاه به عقیده بسیاری بلندترین ساختمان آموزشی در جهان است، که در سال ۱۷۵۵ در بالای تپه ای به اسم تپه گنجشکان بنا شده است. سبک معماری این دانشگاه بر گرفته از گوتیک و باروک است. این دانشگاه توسط ژوزف استالین (Joseph Stalin) در مسکو ساخته شده است.

 

هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین

ساختمان هفت خواهران یا آسمان خراش های استالین (The Seven Sisters or Stalin Skyscrapers) یکی از جاذبه های دیدنی شهر مسکو است. سبک معماری ساختمان های این جاذبه دیدنی استالینیستی بوده و امروز از آن به عنوان هتل، آپارتمان و دانشگاه استفاده می کنند. این ساختمان های هفت گانه عبارت از ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، مجتمع مسکونی در بلوار کاتلنیچسکایا، هتل اوکراین، ساختمان وزارت خارجه روسیه، مجتمع مسکونی در میدان کودرینسکایا، ساختمان اداری برج دوشکین و هتل لنینگراد می باشند.

کلیسای سنت باسیل

نمادی از شهر مسکو، جایی که گردشگران آن را به عنوان اولین جاذبه دیدنی مسکو انتخاب می کنند. کلیسای سنت باسیل (Saint Basil’s Cathedral) بنای دیدنی که قدمت آن ۴۵۰ سال است و توسط ایوان مخوف (Ivan the Terrible) در میدان سرخ مسکو ساخته شده است. گنبدهای رنگارنگ این کلیسا بسیار هیجان انگیز می باشد.

 

شعبه تهران: ميرداماد - مابين ميدان محسني و رازان شمالي - جنب بانک ملت - ساختمان 107 - پلاک 91 - واحد 6
تلفن:     22221422 21 98+
نمابر:     22229112 98 21+

 

 

دفتر مرکزی: تبریز، جاده ائل گلی، نرسیده به کوی سهند، نبش بن بست اطلس

تلفن:     33829595 41 98+
نمابر:     33829494 41 98+

 

 

شعبه ولیعصر: تبریز ـ فلکه بازار ـ اول خيابان شهريار شمالی

تلفن:     33333311  41  98+
نمابر:     3336660 41 98+
 

 

شعبه برج شهر: تبریز، خیابان 29 بهمن ـ برج شهر

تلفن:     3141 41 98+
نمابر:     33248565 41 98+