سخن روز:
ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.

سوغاتی های پوکت چیست؟

خرید سوغاتی یکی از مهمترین بخش های تجربه سفر است. نکته مهم در پیدا کردن سوغاتی خوب این است که چیزی باشد که شما را یاد تعطیلات لذتبخش خود بیندازند و  با نگاه کردن به آن ذهن شما یاد خاطرات شیرین سواحل سفید، درختان نخل، شب های پر شور و غذاهای خوشمزه پوکت بیفتد، می خواهیم بدون اینکه پول زیادی خرج کنیم یا در بازارهای شهر زیاد بگردیم این سوغاتی را پیدا کنیم، لیستی از چهار سوغاتی محبوب پوکت و اینکه از کجا می توانید آن ها را با قیمت مناسب بخرید تهیه کرده ایم، در ادامه باساتراپ سیر همراه باشید

1) تی شرت و زیرپوش
وقتی که پوکت هستید باید حتما یک تی شرت مناسب داشته باشید. یکی از نشانه هایی که می گوید شما به تایلند رفته اید داشتن تی شرت هایی است که در تاریکی شب برق می زند. این لباس ها طراحی های بسیاری دارند که بعضی از آن ها در کشور بسیار معروف است. اگر یک کم بیشتر در مغازه ها بگردید می توانید تی شرتی با طرح متفاوت و زیبا پیدا کنید. کیفیت و جنس این لباس ها با هم فرق می کند اما قیمت آن ها خیلی کم است و معمولا بیشتر از ۲۰۰ بات نمی شود. می توانید آن را در بازار آخر هفته که در جاده غربی چائو فا در بیرون شهر پوکت برپا می شود بخرید.

2)٫ فیل و قورباغه
فیل دقیقا به معنی سرزمین لبخندها ست و خیلی از گردشگران با رفتن به تایلند فیل سواری می کنند. شما می توانید خانه های خود را با مجسمه هایی که شبیه این حیوانات باشکوه هستند و از چوب، فلز یا سنگ در سایزهای مختلف درست شده اند تزئین کنید. وقتی که آن ها را به خانه بردید بهتر است در جایی کنار در ورودی قرار دهید. اگر فیل دوست نداشتید قورباغه کوچک چوبی هم می تواند انتخاب خوب باشد، اگر دسته ای که در کنار این قورباغه چوبی قرار دارد را تکان دهید از خود صدا در می آورد. قیمت هر دوی این مجسمه های کوچک از ۵۰ بات شروع می شود. بهترین محل برای خرید این مجسمه ها رفتن به اکسپو پوکت است که شبیه بازار آخر هفته هاست ولی آن شلوغی را ندارد.

3)گل صابونی
یکی از نمادهای قابل توجه تایلند گل های زیبای آن است. ممکن است همین که به هتل رسیده باشید یک حلقه گل ارکیده به شما داده باشند اما گل های طبیعی زود پژمرده می شوند و مطمئنا نمی توانید آن ها را تا خانه ببرید. خوشبختانه راهی وجود دارد که می توانید هم نمونه ای از گل های زیبای این کشور و هم صنایع دستی و هنر آن ها را به عنوان سوغاتی از این سرزمین به خانه ببرید . گل صابونی همانطور که از اسمش معلوم است از صابون های خوشبو درست شده و در ظاهر خیلی شبیه گل های واقعی است. برای خرید آن می توانید به بازار عبادتگاه کارون بروید و آن ها را با قیمت مناسبی که معمولا بیشتر از ۱۰۰ بات نمی شود تهیه کنید.

 

شعبه تهران: ميرداماد - مابين ميدان محسني و رازان شمالي - جنب بانک ملت - ساختمان 107 - پلاک 91 - واحد 6
تلفن:     22221422 21 98+
نمابر:     22229112 98 21+

 

 

دفتر مرکزی: تبریز، جاده ائل گلی، نرسیده به کوی سهند، نبش بن بست اطلس

تلفن:     33829595 41 98+
نمابر:     33829494 41 98+

 

 

شعبه ولیعصر: تبریز ـ فلکه بازار ـ اول خيابان شهريار شمالی

تلفن:     33333311  41  98+
نمابر:     3336660 41 98+
 

 

شعبه برج شهر: تبریز، خیابان 29 بهمن ـ برج شهر

تلفن:     3141 41 98+
نمابر:     33248565 41 98+